top of page

Yoga

20190414_152020_HDR.jpg
Yogaya başladığım zaman meditasyon aşama
VideoCapture_20200528-123240.jpg

 

 

Lotus çiçeği kirli ve çamurlu tatlı su göllerinin ve nehirlerin

dibinde yetişir. O kadar güçlü bir çiçektir ki suya aldırış

etmeden köklerinin uzayıp gitmesine izin verir ve kendini

suyun yüzeyine kadar ulaştırır. Siz onu fark ettiğiniz anda

bir bakarsınız yaprakları kuvvetlenmeye, güçlenmeye

başlamış, bir bakarsınız çiçek açmıştır.

Mis gibi kokusu etrafı sararken, tertemiz olması sizi şaşkınlık içerisinde bırakır. Sanki suyun dibinde çamurla mücadele etmemiş, kirlerinden arınarak dünyaya gelmiştir. Ne su damlaları vardır yapraklarında ne de herhangi bir kir. Kendi kendini temizlemeyi öğrenmiş ve en önemli özelliği haline getirmiştir lotus çiçeği. Üzerine konan tozlardan arınmak için yağmurla arkadaş olmuş ve her yağmur damlasını tozları temizlemek için kullanmıştır.

 

Doğanın bir parçası olmaktan öyle keyif alır ki siz lotusa baktığınız da saf, temiz bir o kadar da narin bir bütünlükle karşılaşırsınız. Suyun dibinde verdiği mücadeleye inat güneşle bütünleşir. Ortam onu şekillendirmez, o ortama ferahlığını ve huzurunu verir. Size yaşadığınızı hatırlatır ve yaşam hakkını savunmanız gerektiğine inanır. Son nefesi kalsa da direnmeye devam eder.

 

1300 yıllık bir tohumun yeşerebilmesi hayal gücünüzü zorlarken, lotus çiçeği bunu başarmış ve ne kadar dirençli olduğunu herkese göstermiştir. “Yeniden Doğuş” demektir lotus.

 

Evrenin bir parçası olduğumuz ve ne yaşarsak yaşayalım, ne yaparsak yapalım bu evrendeki yerimiz değişmeyecektir. O yüzden kendi hayat mücadelenizi verirken lotus gibi köklerinizden güç almalı, güneşi selamlayarak aydınlanarak yaşamalıyız. 
Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp “yeniden doğmak” zamanı!

 

Tüm dünyaya ve evrene barış, mutluluk, sükunet dilekleri ile…

fb.me/akademimaestroyoga

Detaylı bilgi için lütfen arayınız : 0 242 229 2686

 

 

LOGOYOGA.png

2 yaştan itibaren Çocuk Yogası

ve Yetişkin Yogası 

bottom of page