top of page

Resim & Mandala Atölyesi

YARATICI RESİM ATÖLYESİ

 

Temel Sanat Eğitimi, bireyin estetik duyarlılığını ve yaratıcılığını geliştiren, kendi  güçlerini tanımalarına olanak sağlayan, sosyal alışkanlıklar kazandıran, doğayı ve insanı seven, duyarlı, yapıcı, düşünen ve düşüncelerini ifade edebilen çok önemli bir eğitimdir.

              

Sanatsal  faaliyetler, çocukların algı gelişimine katkı sağlarken, onların yaratıcı yönlerini ortaya çıkarma ve geliştirmede elverişli bir alan sunar. Düşündüklerini ve hayal ettiklerini resmeden  çocuk, kendini  ifade etmede önemli bir yol bulur. Bu ifade olanakları kolaj, mozaik, baskı, fotoğraf, heykel ve daha birçok başka yöntemlerle de  çeşitlendirilebilir.

 

Resim, çocuklara farklı bakış açıları kazandırır, dikkat gelişimine katkıda bulunur. Farklı çözümler arama ve karar verme becerilerini  geliştirir. Varolanı algılama, yorumlama, dönüştürme ve yeniden sunma deneyimleri, zeka  ve duygu  gelişimini  besler.

 

Eğitici, eğlenceli ve yaratıcı yöntemlerle  oluşturucağımız  çalışmalarımıza; sanat tarihi, çağdaş ve günümüz  sanatından alınan referanslar yol gösterici olacaktır .

Detaylı bilgi için lütfen randevu alınız: +90 242 229 26 86

bottom of page