top of page

Haberler 

London College of Music

LCM SERTİFİKA SINAVI SON BAŞVURU: 5 ŞUBAT 2019 !

10 Kasım 2018

Atamızı ebediyete uğurlayışımızın 80.yılında yine öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte ekip olarak andık.

Konservatuvar & Güzel San.Hazırlık

Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi, sanat yönetmenimiz Hakan Kalkan ve uzman öğretmenimiz Duygu Dikmen hazırlanan program ...

Bale Dersleri

Devlet Opera ve Balesi dansçılarından Başak Özbek ve Balerin/koreograf Jale Metin eşliğinde doğru yöntemlerle yürütülen derslerimizde, ezber çalışmalar yerine algılamak, hissetmek önceliğimizdir. Rusça eğitim seçeneği mevcuttur.

Modern Dans

Balerin& Koreograf Jale Metin tarafından verilmektedir. Rusça eğitim seçeneği mevcuttur.

Yaratıcı Dans

Bedensel enerjilerini tabanında sanat olan nitelikli bir faaliyet ile dışa atıp rahatlarken, fiziksel olarak güçlenirler, esnerler, koordinasyon becerileri gelişir. Yaratıcı dans, duruş bozuklukları, taban düşüklüğü (düztabanlık), içe basma, bacak deformasyonu ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin tedavi ve iyileşmesinde önemli faydalar sağlar.

Yoga Eğitimci Eğitimi

Bahar Kayahan tarafından verilen 200 saatlik sertifikalı Yoga Eğitimci Eğitimi. Yoga derslerinde Türkçe-İngilizce-Almanca dil seçenekleri mevcuttur.

Drama & Tiyatro
Yetişkin Bale Dersi

Müzik eşliğinde hayallerinizin aktivitesi Bale ile tanışıp, kasların güçlenip esnemesini sağlamanın en nazik yolunu keşfedin.

Music Together

Antalya'da bir ilk daha ! Ocak ayında başlıyoruz. Music Together 0-5 karma yaş için tasarlanmış bir programdır. Sınıflarımızda çocuklar 0-5 yaş arası kardeşleriyle ve aileleriyle birlikte herkesin rahatlıkla şarkı söyleyip dans edebileceği sıcak ve destekleyici bir aile ortamını yaratırız.

 • Öğrencilerimizden Ward Laham 

 • AKS KONSERLERİMİZ HER AYIN İLK PERŞEMBESİ DEVAM EDİYOR.

 • 10 HAZİRAN 2017            2016-2017 YIL SONU GÖSTERİSİ

 • 1 ARALIK 2016                OKULUMUZ 5 YAŞINA AKS'DE GÜZEL BİR DİNLETİ İLE GİRDİ. ( Blogumuzda detaylara ulaşabilirsiniz.)

 • 1 EKİM 2016                    2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLIYOR.

 • 29 EYLÜL 2016                http://kanalv.com.tr/kadinlar-cicek-aciyor-29-eylul-2016.html  VTV KADINLAR ÇİÇEK AÇIYOR PROGRAMINDAYIZ 

 • 27 HAZİRAN 2016            YAZ OKULUMUZ BAŞLIYOR ...

 • 25 HAZİRAN 2016            2015-2016 EĞİTİM YILI SENE SONU GÖSTERİSİ

 • 1 HAZİRAN 2016              BALE ÖĞRENCİLERİMİZİN AİLELERİ İÇİN AÇIK DERSİ

 • 19 MAYIS 2016                ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLUYORUZ.

 • 15 MAYIS 2016                BATERİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN AİLELERİNE DİNLETİ

 • 8 MAYIS 2016                  ANNELERİMİZİN GENÇ YAŞLI AYIRDETMEDEN O ŞEFKATLİ ELLERİNİ ÖPÜYORUZ.

 • 3 MAYIS 2016                  KURUCUMUZ ATSO KADIN GİRİŞİMCİLER İLE MARKALAŞMA ÜZERİNE BİR TOPLANTIDA BULUŞTU.

 • 1 MAYIS 2016                  İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN BAYRAMINI KUTLARKEN BATERİ ÖĞRETMENİMİZE MARANGOZLUK YAPTIRMAYI DA İHMAL ETMEDİK.

 • 23 NİSAN 2016                ATATÜRK’ÜN TÜM ÇOCUKLARA ARMAĞANI OLAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLUYORUZ.

 • 27 MART 2016                 DRAMA ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİRLİKTE DÜNYA TİYATRO GÜNÜNÜ KUTLADIK.

 • 16 ŞUBAT 2016               ATSO ANTALYA KÜLTÜR SANAT’IN YENİ BİNASINDA AİLECE MÜZİK ETKİNLİĞİ YAPTIK.

 • 12 ŞUBAT 2016               KURUCUMUZ VE OKULUMUZ VTV “İŞ’TE KADIN” PROGRAMINA KONUK OLDU.

 • 14 ŞUBAT 2016               SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN 

 • 27 ARALIK 2015              YENİ YIL DİNLETİ VE KOKTEYLİNDE VELİLERİMİZ İLE BİRLİKTE KEYİFLİ ANLAR YAŞADIK.

 • 20 ARALIK 2015              MAESTRO ÖĞRETMENLERİ İLE SADECE BİR OKULDA ÖĞRETMEN OLMAKTAN ÖTE AİLE OLMANIN GÜZELLİĞİNİ YAŞADIK. 

LONDON COLLEGE OF MUSIC YETKİLİ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ

 

AKADEMİ MAESTRO, 2014 YILINDAN İTİBAREN UNIVERSITY OF WEST LONDON- LONDON COLLEGE OF MUSIC YETKİLİ EĞİTİM VE SINAV MERKEZİ OLARAK ONAYLANMIŞ VE İLAN EDİLMİŞTİR.

 

Sizlerle LCM Yetkili Sınav Merkezi olma şartlarına ilişkin kısa bilgiler paylaşmak isteriz:

 

“Yetkili Eğitim Merkezi” ünvanı, kurumların eğitim metodu, sistem ve organizasyolarında LCM sınavlarının uluslararası akreditasyon kriterlerine uygunluğu değerlendirilerek Pera Sanat tarafından verilmektedir. Seçilen Kurumların Avrupa Kalite Kriteri standartlarında eğitim vermek için gerekli şartların oluşturulmasında sorumluluk almaları gerekmekte ve genel yapıları kadar eğitim kadrosunun da standartlara uygun alt yapıları olması, güçlü ve alanında iyi olması gerekmektedir. LCM sınav merkezleri genel merkezce belirlenen sınav tarihlerini ve süreçlerini takip eder. Öğrencileri ile iletişimini kontrol eder. Sınav tarihinde sınav merkezinde olmaları için şartları oluşturur. Öğrencilerin kayıtlarını ve eğitim dökümanlarının takibini yaparak genel koordinatör Pera Sanat’a zamanında ulaşmasını sağlar. 

Her yıl sonu yapılacak sınavlar, eğitimi ölçme ve değerlendirme sonuçlarını ortaya koyucu bir nitelik taşıyacağı için öğrenci, her seviye sınavından sonra belgelendirilecektir. Ayrıca sınav sonunda her öğrenci için düzenlenen sınav değerlendirme formu, bir sonraki sınava hazırlanırken öğrenciye eksik yönlerini giderme imkanı sağlayacaktır. Her sene haziran ayında yapılması planlanan sınavlar kurumların eğitim verdikleri binalarda yapılmaktadır.

 

Yetkili Eğitim Merkezi ünvanlı almak isteyen eğitim kurumlarının mutlaka Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okul (kurum) olması gerekmektedir. M.E.B.’na bağlı olmayan kurumlar bu sistem içerisine giremezler. London College of Music sınavına öğrenci yetiştiren öğretmenlerin de alan-bölüm öğretmeni olma zorunluluğu vardır. Bu öğretmenler aynı zamanda London of College Music eğitmenleri listesine girecekleri için kendi branşlarının yüksek öğrenim kurumundan mezuniyetleri şartı aranmaktadır.Performansları iyi olan kurumlar değişik şekillerde ödüllendirilirler. Performansı iyi olan öğrencilerde (100 tam puanlı öğrenciler) daha sonra girecekleri sınava ücretsiz (burslu) olarak katılma hakkını elde ederler.

LCM SINAVI - 1 : 11 Kasım 2014

LCM SINAVI - 2 : 19 Ocak 2016

Tüm Öğrencilerimiz Başarılı Oldular ve Sertifikalarını Aldılar. TEBRİK EDİYORUZ 

 

KOSTÜM TASARIM DERSLERİMİZ 

DEVAM EDİYOR ...

VAGANOVA EĞİTİM VE SERTİFİKA SİSTEMİ

 

Gecen yüzyılın başında Rusya'nın önemli organizatörlerinden Dyagilev, Rus balesinin yıldız grubu ile birkaç sezon boyunca Paris'e gelerek temsil yaptı. O tarihlerde Avrupa'da Bale sanatına önem verilmemekte idi. Paris'teki Rus yıldız bale grubu, temsillerdeki başarılarıyla adını tüm Avrupa'ya duyurdu. Bale sanatına olan ilgi önce Avrupa'da, ardından Amerika'da artarak, Rus yıldız balerinlerin ünü tüm dünyaya yayıldı. O zamandan beri Rus Bale Eğitim sistemi dünyada kabul görmeye başladı. O yıllarda Agripina Vaganova isimli meşhur Bale öğretmeni, Rus Bale Eğitim Sistemini kaleme alarak, Bale metodunu yazdı. Bu metot Avrupa'da yayınlandıktan sonra tüm bale öğretilerine de Vaganova Sistemi adı verilmeye başlandı. Bu sistemde birçok önemli ve ünlü bale yıldızı yetişmiş ve halen yetişmektedir.

 

Profesyonel bale sistemi olan Vaganova Sistemi, 04-18 yaş arası her öğrencinin seviye derecesini belirlenmesi ve belgelenmesini sağlayacak biçimde uyarlanmıştır. Türkiye'de Vaganova Sistemiyle çalışan okullar ve kurslardaki bale öğrencilerinin katılması için her yıl bir defa Derece (Grade) sınavı düzenlenmektedir. Bu sınavda başarılı olan bale öğrencisi, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü Derece (Grade) Başarı Belgesini almaya hak kazanır. Sınavlara en düşük katılım yaşı 4’tür. Sınava katılmak isteyen öğrencinin, sınava girmek istediği seviye, yaşına ve yetkinliğine göre kendi öğretmeni tarafından belirlenir.

 

Sınavda 5. Seviyenin en üst başarı puanını elde edenler Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü’nde giriş sınavına girmeden eğitim görme hakkı kazanırlar. Her derecenin eğitimi iki yıl sürmektedir ve A, B olarak bölünür. A Birinci yılı B İkinci yılı değerlendirir. Öğrencilerini bu sınavlara dâhil etmek isteyen VAGANOVA SERTİFİKASI'na sahip bale öğretmenleri, başvurularını Türkiye Koordinatörü Pera Sanat ya da Yetki Belgeli okulumuz Akademi Maestro'ya yapabilirler.

 

Sınavlar, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Bölümü akademisyenlerinden oluşan komisyon tarafından uygulanmaktadır. Sınavlar, katılacak grupların kayıtlarına göre, koordinatörlerin belirlediği tarihte okulumuzda yapılacaktır. 

VAGANOVA SINAVI : 19.03.2014 

Sınav Yeri : Akademi Maestro - Bale Stüdyosu

Katılan Öğrenci Sayısı : 18

Sertifika almaya hak kazanan öğrenci sayısı : 18

 

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ 

Akademi Maestro Ailesi, 20 Aralık 2015 Pazar günü birlikteydik. 2016 Yılının sağlık bereket ve huzur içinde geçmesi için dileklerimizi hep birlikte iletip birlikte hoş vakit geçirdik.

Nice keyifli yıllara hep birlikte kavuşmak dileği ile...

bottom of page