top of page

Bale & Dans

KLASİK BALE

 

Klasik Bale; kuralları belli akademik dans (danse d’école) tekniğinin, başka sanatsal öğelerle de birleştirilerek bir sahne gösterisi oluşturacak biçimde sunulmasıdır.  Bale terimi, bu akademik dans tekniği için de kullanılır. Bir gösteri sanatı olarak genellikle müzik eşliğinde, dekor ve sahne giysileriyle sunulan, son derece titiz bir danstır. Bir bale, dans, müzik ve tasarımla dramatik bir öykü anlatabilir ya da hiç bir öykü olmadan yalnızca müziğin dans aracılığıyla bir yorumu biçiminde sunulabilir.

 

DANS ( BÜYÜKLER & KÜÇÜKLER İÇİN )

 

Dans dersleri çeşitli modern dans tekniklerini kombine eden fiziksel egzersizlerle başlar (duruş, denge, koordinasyon, stretching, dönüş gibi), ardından koreografik çalışmalar ve doğaçlamalarla devam eder. Broadway müzikallerinde (Grease, Fame, Chicago vb.) sahnelenen danslardan, MTV kliplerinde gördüğümüz popüler şarkılar eşliğinde yapılan danslara kadar geniş bir yelpazeyi içerir. Öğrenilmesi kolay ve eğlenceli bir dans stilidir.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DANS

 

3-4  ve 5-7 YAŞ İÇİN YARATICI DANS ATÖLYESİ

Yaratıcı dans atölyesinde çocuklar çeşitli dans egzersizleri ve doğaçlama oyunları ile fiziksel olarak güçlenirler, esnerler, koordinasyon becerileri gelişir. Yaratıcı dans eğitimi duruş (posture) bozukluklarının düzeltilmesinde de önemli katkılar sağlar. Yaratıcı dans egzersizleri taban düşüklüğü (düztabanlık), içe basma, bacak deformasyonu ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin tedavi ve iyileşmesinde önemli faydalar sağlamaktadır. Bu eğitimin sonunda çocuklar daha sağlıklı bir bedene ve duruşa sahip olurlar. Mekan içinde her ders değişik kavramlar, araştırma konuları ile hareket halinde olmak onların zihinsel gelişimlerine, beyinlerinde yeni nöron bağlantıları kurmalarına katkıda bulunur. Dans etmek onları neşelendirir, bedensel enerjilerini tabanında sanat olan nitelikli bir faaliyet ile dışa atıp rahatlarken, farklı ülke ve kültürlerin müziklerini dinlerler, özellikle bir enstrüman çalan yada öğrenmek isteyen çocukların müzik kulaklarının ve ritim duygularının gelişmesine daha çok yardımcı olarak enstrümanlarını daha kaliteli bir şekilde öğrenmelerini sağlar. Eğitmenin eğitim ve deneyiminden kaynaklanarak pedagoji ve psikoloji temeli olan bu çalışmada dersin günlük konusu eşliğinde kendi danslarını özgürce yarattıkları bölümde; hayal güçleri ile bağ kurup, bu bağı yaşama aktarırlar; böylece özgüven becerileri, kendini ifade becerileri gelişir, bedenleri ile barışık birey olmanın temelleri atılır. Birlikte dinlemeyi, gözlemlemeyi, hareket etmeyi, işbirliği yapmayı öğrenirler.

 

8 YAŞ VE ÜSTÜ İÇİN YARATICI DANS VE PERFORMANS ATÖLYESİ

Çocukların fiziksel olarak güç, esneklik, denge, koordinasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Yaratıcı Dans dersi içinde yer alan ısınma, kavramlarla dans, doğaçlama, eşli çalışma gibi bölümlere artı olarak sahne üstü performatif becerilerini geliştirmek adına çeşitli koreografiler öğrenirler ve hazır olduklarında kendi koreografilerini yaratıcı dansın onlara sunduğu zengin hareket repertuarı içinden keşfederek, grupla birlikte bunu sergilerler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YETİŞKİN BALESİ

  • Çocukken çok istedim yapamadım ama kendimi bale yaparken hayal ederdim …

  • Sıradan bir hobim olmasa…

  • Esnek ve güçlü kaslarım olsa ama spor değil de sanki bilemedim …

  • Duruş bozukluğum mu var? Bu yaştan sonra nasıl düzeltsem?...

  • Estetik ve zarif bir beden duruşu sahibi olmak için geç mi kaldım?...

  • Günlük hayatın stresinden uzaklaşsam biraz…

  • İşin içinde biraz da sanat, müzik ve ritm olsa…

 

Diyorsanız;

 

Yetişkin Bale Derslerimiz tam da size göre !

Sakın bir daha “Bu yaşta da olur mu?” dediğinizi duymayalım;

Siz isterseniz tabii ki olur

Uzman eğitimci kadromuz ile hayatınıza yeni bir pencere açalım

Detaylı bilgi için lütfen randevu alınız : +90 242 229 2686

Pieces-8-MP42-1.jpg
bottom of page